De turfheksen – de mistmonsters ~ Marieke Frankema & Sebastiaan Smits

Na deel 1 heb ik zin om het avontuur van deel 2 te lezen!

  • Nederlands
  • 115 bladzijdes
  • Uitgeverij schrijverspunt
  • September 2021
  • ISBN : 9789083194110
  • Jeugd en kinderboeken

Het dorp aan het Soetermeerse Meer leeft inmiddels in harmonie met de turfheksen. Oda laat geen dag voorbijgaan om haar nieuwe vriendinnen in het moeras te bezoeken. Ze leert spreuk na spreuk van de heksen en komt er achter wat voor een krachtig magisch middel turf eigenlijk is. Dan komt er een noodkreet binnen van ver weg. Diep in De Wildernis roeren de Mistmonsters zich. Ze dreigen het dorp te verslinden met hun koude adem. Voor Godelt en Hallief heeft de oproep een bijzondere betekenis. Zou het werkelijk kunnen dat hun moeder, die ze al jaren moeten missen, ergens diep in het moeras van De Wildernis nog in leven is? En nu strijd levert met de Mistmonsters? Samen met Boink en haar vriend Brunho gaat Oda op zoek naar de moeder van de Turfheksen. Maar de Mistmonsters geven de strijd…

Continue reading “De turfheksen – de mistmonsters ~ Marieke Frankema & Sebastiaan Smits”

De turfheksen ~ Joris van Leeuwen & Sabastiaan Smits

Ik kende dit boek niet, maar werd getipt door Marieke! Dus ik ben benieuwd naar deze dunne boekjes!

  • Nederlands
  • 80 bladzijdes
  • 24 september 2021
  • Schrijvers punt
  • Kind/jeugdboek fictie – heksen
  • ISBN : 9789083194103

Beschrijving

Het is 1213. De eerste turfstekers komen naar De Wildernis, het woeste moerasgebied aan het Soete Meer. Zo ook Oda en haar familie. Ze willen er een dorpje bouwen en in vrede leven. Maar ze verstoren de rust van de Turfheksen, die al jaren in het moeras wonen. Als wraak eisen de Turfheksen elke maand een varken van de kolonisten. En laat Oda’s huisdier Boink nou net een varken zijn. Oda gaat op zoek naar de Turfheksen om ze uit het moeras te verjagen. Ze is zeker stoer voor een meisje en een prima boogschutter, maar of ze tegen twee woeste heksen op kan?

Continue reading “De turfheksen ~ Joris van Leeuwen & Sabastiaan Smits”

Rick ~ Alex Gino

Ik ben benieuwd naar het boek Rick gezien ik George heb gelezen!

  • Nederlands
  • 240 bladzijdes
  • Kluitman
  • Oktober 2021
  • IBSN : 9789020674637
  • Jeugd 10+ gender identiteit

Beschrijving

Rick maakt zich niet zo snel druk. Ook niet wanneer zijn beste vriend Jeff zich gedraagt als een pestkop of als zijn vader grapjes maakt over dat hij geen vriendinnetje heeft. Hij staat eigenlijk nooit echt stil bij wie hij nou precies is. Totdat hij naar de brugklas gaat. Zelf wil hij er niet zo’n big deal van maken, hij is toch gewoon nog dezelfde persoon met dezelfde beste vriend? Maar iedereen om hem heen blijft maar vragen of hij al leuke meisjes (of jongens) heeft ontmoet. Gek genoeg vindt Rick niemand op die manier leuk, hij kan zich zelfs niet voorstellen dat dat ooit zal gebeuren. Stiekem gaat hij naar de Rainbow Spectrum, een naschoolse club die verschillende genderidentiteiten en seksualiteiten ondersteunt, ook al maakt Jeff die club belachelijk en pest hij de leden zelfs. Elke zondag gaat Rick op bezoek bij zijn opa, die hem, door een eigen geheim te onthullen, aanmoedigt om zichzelf te zijn en op te komen voor wat hij belangrijk vindt.

Continue reading “Rick ~ Alex Gino”

Hasta luego ~ Suzanne van Bilderbeek

Ik heb zin in een lekkers zomers kort verhaal. Mijn vakantie zit er net op, maar wil wel in de ontspannen sfeer blijven.

  • Ebook only
  • Nederlands
  • 60 bladzijdes
  • Books & butterflies
  • Roman

Om de drukte in Nederland te ontlopen, vlucht Pleun voor acht dagen naar Gran Canaria. Als freelance redacteur kan zij overal ter wereld werken, maar dit is de eerste keer dat ze echt alleen is buiten Nederland.

Ze had wel verwacht zichzelf tegen te komen. Wat ze niet had verwacht, zijn de nieuwe mensen die ze ontmoet. En dan heeft Pleun het niet over de obers van het restaurant El Capítan of de kat van de buren. José, de tuinman slash poolboy, confronteert Pleun meerdere malen met zichzelf. Hoe vervelend en pijnlijk dat ook is, Pleun kan hem niet uit haar hoofd zetten. Wie is deze vreemde man die telkens bij haar opduikt, automatisch haar aandacht trekt en door wie ze zichzelf stukje bij beetje beter leert kennen?

Mening

Het is een heerlijk kort verhaal wat je meeneemt naar een solo vakantie in Spanje. Dit is een heerlijk boek om in een dagje uit te lezen met een kleine 60 bladzijdes om in de zomerse vibe te blijven. Ik heb het boek zo uit gelezen en Suzanne schrijft lekker. Van mij had het langer mogen zijn! Een heerlijk tussendoor boekje! 4 sterren

Leren vliegen ~ likaiar

Leren vliegen is een prachtig onbekend Young adult boek die zeker meer aandacht verdient!

  • Nederlands
  • 233 bladzijdes
  • Quasis Uitgevers
  • November 2021
  • EAN : 9789492099525
  • Young adult

Beschrijving

Kaina is een getekende. Ze woont afgezonderd met haar familie in de oude hoeve bij het bos, omdat niemand mag weten dat ze mysterieuze symbolen op haar huid draagt. Tijdens een bezoek aan de markt wordt Kaina gesnapt door de orde van getekenden en bij haar ouders weggehaald. Met de hulp van de norse zwaardvechter Vuya en de bijdehante Riala zoekt ze haar weg terug naar huis. In het avontuur dat volgt leert Kaina meer over de symbolen op haar lichaam en wat die vertellen over haar plaats in de wereld. Zal ze haar ouders weer in haar armen kunnen sluiten? Of heeft het lot een andere bestemming voor haar in petto?

Continue reading “Leren vliegen ~ likaiar”

Dief van de nacht – Holly black

Deze limited edition lokt zo erg naar je. Door de read-a-thon ben ik hem ook daadwerkelijk gaan lezen, maar dit is gewoon een uitstralingsaankoop . Mooi in de kast

  • Nederlands
  • 567 bladzijdes
  • Uitgeverij Boekerij
  • Mei 2022
  • EAN : 9789402317978
  • Fantasy

Beschrijving

We denken allemaal dat onze schaduw niets meer is dan ons lichaam dat het licht blokkeert.

Maar wat als we het mis hebben?

In Charlie Halls wereld is iets bijzonders aan de hand. Net als overal hebben mensen er een schaduw, maar die schaduw maakt deel uit van hun persoonlijkheid. Ze kunnen hun schaduw naar believen aanpassen, als statussymbool of ter vermaak. Er wordt gefluisterd dat die aanpassingen grote gevolgen kunnen hebben en je zelfs je leven kunnen kosten. Toch gaan de meeste mensen graag mee in de modetrend.

Charlie is een jonge barvrouw die een extra zakcentje verdient door zich te laten inhuren voor allerhande vuile klusjes. Ze woont samen met haar vriend Vince, een lieve jongen die al zo lang als Charlie hem kent zonder schaduw door het leven gaat. Volgens haar zus Posey is dat een duidelijk teken dat er iets mis is met Vince, maar Charlie luistert niet. Tot iemand haar een flinke zak geld biedt om de moordenaar van een jonge vrouw te vinden. Het spoor voert naar niemand minder dan Vince. Ze waarschuwt hem meteen, maar de twijfel slaat toe: hoe goed kent ze hem eigenlijk?

Continue reading “Dief van de nacht – Holly black”

Elfduizend meter lief ~ Jasmin Schreiber

Ik ben erg benieuwd naar dit boek. Een jonge vrouw en een oudere man gaan samen op roadtrip, wat zal er gebeuren ?

Beschrijving

De grote en overrompelende bestseller uit Duitsland over rouw, vriendschap en het leven.

11.000 METER, DE DIEPTE VAN DE MARIANENTROG
Na een tragisch ongeval zit Paula op het dieptepunt van haar leven.

9.950 METER
Paula ontmoet Helmut, ’s nachts op een donker kerkhof. Paula staat aan het begin van haar leven, dat van Helmut loopt op zijn einde. Beiden hebben een missie.

7.800 METER
In Helmuts piepkleine camper vertrekken de twee op een wonderlijke roadtrip naar de Italiaanse Alpen. Paula denkt aan haar broertje, die zoveel van de diepzee wist. Helmut denkt aan zijn vrouw, aan wie hij nog één laatste belofte heeft gedaan. Ze missen samen.

De roadtrip is het begin van een onwaarschijnlijke, maar innige vriendschap. In afwisselend vlijmscherpe dialogen, fantastische plotwendingen en momenten vol van humor en verdriet vinden Paula en Helmut samen hun zin in het leven terug.

Continue reading “Elfduizend meter lief ~ Jasmin Schreiber”

Yasmina & de aardappeleters ~ Wauters Mannaert

Het meisje in de koksbuis heeft er voor gezorgd dat ik benieuwd ben naar dit verhaal.

  • Nederlands
  • 144 bladzijdes
  • Januari 2019
  • DARGAUD-LOMBARD 1 uitgeverij
  • ISBN : 9789085585398
  • Stripboek

Beschrijving

De 11-jarige Yasmina woont samen met haar papa in een klein appartementje in de stad. Met zijn baantje in de frituur verdient papa maar net genoeg om de huur en de rekeningen te betalen. Geld voor eten is er niet. Gelukkig is Yasmina een vindingrijke foodie. Ze plukt kruiden in het wild en krijgt elke dag verse groenten toegestopt van haar vrienden van de volkstuintjes. Komt ze nog iets te kort? Dan ‘leent’ ze het wel van de excentrieke bovenbuurvrouw. Met dat alles tovert ze elke avond een vijfsterrenmaaltijd op tafel. Maar dan moeten de volkstuinen plaatsmaken voor een experimenteel aardappelveld. De man achter het project wil een monopolie op de voedingsmarkt met zijn producten op basis van aardappelen. Daarvoor ontwikkelde hij een nieuw soort aardappel die de mensen gek maakt… Voor Yasmina isdit slecht nieuws. Zonder verse groenten wordt het elke dag moeilijker om eten op tafel te krijgen. Er zit maar een ding op: het probleem met wortel en al uitroeien.

Continue reading “Yasmina & de aardappeleters ~ Wauters Mannaert”

I wish you all the best ~ Mason Deaver ( NL versie)

Ik kan mij niet herinneren dat ik een boek heb gelezen over non-biolair. Ik ben benieuwd of ik kan wennen aan de voornaamwoorden in de zinnen en wat het verhaal van Ben is.

  • Nederlands
  • Paperback
  • 280 bladzijdes
  • 14 september 2022
  • Dutch venture Publishing
  • Young adult – LHBTI

Beschrijving

Wanneer Ben De Backer bij hun ouders uit de kast komt als non-binair, wordt hen uit hun huis gegooid en gedwongen in te trekken bij hun oudere zus Hannah en haar man Thomas, die Ben nog nooit heeft ontmoet. Ben worstelt met een angststoornis die nog verergerd wordt door de afwijzing van hun ouders. Hen komt alleen bij Hannah, Thomas en hun therapeut uit de kast en probeert zich gedeisd te houden op hun nieuwe school. Maar Bens pogingen om de laatste helft van het laatste jaar onopgemerkt door te komen, worden gedwarsboomd wanneer Nathan Allan, een grappige en charismatische leerling, besluit om Ben onder zijn hoede te nemen. Terwijl de vriendschap tussen Ben en Nathan groeit, beginnen hun gevoelens voor elkaar te veranderen, en wat begon als een rampzalige wending van gebeurtenissen, lijkt ineens een kans op een gelukkiger nieuw leven. Perfect voor fans van Adam Silvera en Becky Albertalli!

Continue reading “I wish you all the best ~ Mason Deaver ( NL versie)”

Hamley leert toveren ~ Sandra J Paul

Ieder kind zou moeten opgroeien met de boeken van Hamley het katje !

Beschrijving

Welkom in de magische wereld van Hamley. Het is oktober en binnenkort is het weer Halloween. Ook haar baasjes doen mee aan de gekte. Het hele huis is versierd met pompoenen, webben en heksen. Dan ontdekt Hamley dat er een heuse tovenaar in haar straat woont. Samen met haar zusje en haar beste vriend gaat ze naar hem toe. En leert ze toveren

Continue reading “Hamley leert toveren ~ Sandra J Paul”